TEDAVİLERİMİZ


Refleks terapi, yüz, eller ve ayaklardan beyinle bağlantılı sinir noktalarının elle uyarılmasıyla beynin yeniden yapılanmasını, merkezi sinir sistemini ve hormonları uyarıp vücudun dengesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Refleks terapi uygulaması özel noktalara elle yapılan uygulamalar sonucunda meydana gelen kimyasal reaksiyonları, hormonal sistemi, kan dolaşımını, organları, kasları ve beyin fonksiyonlarını uyarır. Bu noktalar merkezi sinir sistemi ile organlara bağlantılıdır. Fiziksel, zihinsel, duygusal denge ve beynin dengesi refleks terapi ile yeniden düzenlenir.

 

 

Refleks terapi, yüzden yapılan teknikler enerjinin düzenlenmesini sağlar. Yüzden yapılan uygulamanın etkisinin güçlü olmasının sebebi yüzdeki sinir bağlantılarının direk beyinle ilişkili olmasındandır. Uygulamalar sonucunda endorfin salınımı uyarılır. Endorfin vücudun zihinsel, fiziksel ve emosyonel dengede olmasında önemli bir yere sahiptir. Refleks terapi ile merkezi sinir sistemine uyarılar gönderilerek spesifik organları, kan dolaşımını ve hormonları salgılayan bezleri ve immün sistemi uyarıyoruz. Bağışıklık sistemini de güçlendirirken, daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm de elde ediyoruz.

 

 

Refleks terapi, ile ilgili önemli noktalardan biri de semptomların değil, hastalığın asıl nedeninin tedavi edilmesidir. Refleks terapiye göre vücuttaki herhangi problem yüzde karşılık gelen bölgeye deposit olarak yansır. Deposit o bölgede blokasyona sebep olur. Blokasyonun nedeni organın işleyişinde, dolaşımında, sinirsel uyarımında veya organ meridyeninin enerji akışından kaynaklanan problemden oluşur.

 

 Refleks Terapi Nasıl Yapılır?

 

Refleks terapi, uygulamasında tedaviler harita olarak adlandırılır. Refleks terapi  uygulamaları yedi temel harita, blokasyon alanı ve hastalığa özgü haritaların seçilmesi ile planlanır. Bölgeler, meridyenler ve sinir sonlamaları boyunca spesifik noktalara yapılan basınçlar sinir sistemini uyarır.Yüzdeki refleks bölgeler uyarılarak, vücudun fizyolojisi, dolaşım sistemi, lenfatik sistem vb. de denge durumunun devam etmesine yardım eder.Refleks terapide temel uygulama alanı yüzdür. Tedavide ek bir takım şeylere ihtiyaç duyulduğunda el ve ayak da eklenebilir. Refleks terapi ile beyne gönderilen sinyaller o bölgede sinir ağlarının artmasına yeni bölgelerin oluşmasına yardımcı olur. Bu nedenle  doğuştan veya sonradan beyinde oluşan hasarların da onarımının refleks terapiyle yapılması mümkündür. Çünkü beynin sürekli değişen ve yenilenen bir yapısı vardır.

 

 

 

Refleks terapi, uygulamasının hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Serebral palsi ,yüz felci, hemipleji (felç) gibi nörolojik hastalıklar, epilepsi,konuşma bozuklukları, algılama ve dikkat eksikliği, regl sorunları, görme ve işitme problemleri, alerjiler, solunum problemleri, stres yönetimi, yorgunluk, depresyon, migren ve baş ağrısı gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Refleks terapi aynı zamanda koruyucu bir metottur. Yüz ve ayaktan alınan farklı sinyaller erken dönemde tespit edilerek, hangi sistemden kaynaklı fonksiyon bozukluğu olduğu konusunda fikir verir ve hastalık oluşmadan önlenmesine katkı sağlar.